בניית אתרים | קידום אתרים | אחסון אתרים - פיתוח אתרים ושיווק באינטרנט best sites

חווית משתמש שתסייע בקידום האתר שלכם

חווית המשתמש – מה היא ומדוע היא חשובה?
היום כל בעל עסק כבר יודע שאי אפשר להסתדר ללא אתר אינטרנט. אבל הקמת האתר בלבד אינה מספיקה לאור השוק התחרותי הנוצר כבר ברשת הווב. הגולשים נחשפים לאתרים רבים ומגוונים מדי יום ביומו, והם מחפשים את האתר שיכבוש את לבם כדי להישאר בו כמה שיותר ולבצע פעולות שונות. לשם כך דרושה מלאכת מחשבת ועבודה של כמה אנשי מקצוע.

משפרים את חווית המשתמש באתר

חווית המשתמש (User Experience) היא למעשה תחום נרחב למדיי המתייחס לחווית משתמשי הקצה, כלומר הגולשים, קהל היעד של בעלי העסקים. חווית משתמש מעוצבת נועדה לספק את הצרכים של הגולש, במודע ושלא במודע, על מנת לגרום לו להישאר באתר ולהתעניין בשירותים שהוא מציע. המושג "חווית משתמש" הומצא על ידי פסיכולוג התנהגותי שעבד בחברת אפל בשנות התשעים של המאה הקודמת. הוא התייחס לקשר שבין הממשקים הטכנולוגיים לאנשים המשתמשים בהם. הפסיכולוג הבין כבר אז שחווית המשתמש אינה תלויה רק במשתמש עצמו, אלא במאפיינים נוספים ההופכים את חווית השימוש לנגישה יותר.

כיצד אפשר לשפר את חווית המשתמש

אם יש לכם אתר אינטרנט תדמיתי, חשוב להתאים אותו לנוחותם של הגולשים. אלה כמה פרמטרים חיוניים, עבור קידום אתרים,  שכדאי לתת עליהם את הדעת:

  1. ממשק ידידותי – כאשר אתם בונים אתר אינטרנט, הוא צריך להיות מובן ונגיש לכולם – הן לאיש המחשבים הוותיק והן לעקרת הבית שאין לה ניסיון רב עם עולם האינטרנט. רק כך יוכל כל משתמש להרגיש בנוח. חשוב לבנות היררכיה ברורה באתר וסרגלי ניווט בולטים שיפנו את הגולשים למקומות הנכונים.
  2. עיצוב מתאים – עיצוב אתר נקי מעודד את הגולשים לגלוש באתר. לא מומלץ להשתמש באופן אינטנסיבי בצבעים עזים מדיי שעלולים לפגוע באיכות הקריאה, למשל – אותיות לבנות שמופיעות על רקע אדום, או בגיבוב של תמונות וסרטונים שעלולים רק לבלבל את הגולש.
  3. תוכן איכותי ורלוונטי – כאשר גולשים נכנסים לאתר שלכם, הם מעוניינים לדעת עליכם קצת יותר. מסיבה זו כדאי להשקיע בעמוד אודות מפורט ולהכניס תכנים חיוניים לאתר שילמדו את הלקוח משהו חדש. לדוגמה, אם יש לכם אתר העוסק בשירותי אינסטלציה, כדאי לתת לגולשים כמה טיפים לפתיחת סתימות קלות באופן עצמאי.
  4. התאמה לנייד – חווית משתמש אינה נועדה רק לגולשים ממסכי המחשבים הגדולים, אלא גם לכל גולש המעדיף להתחבר לאתר האינטרנט דרך המכשיר הסלולרי הקטן שלו. האתר שלכם צריך להיות מותאם לנייד ונוח לגלישה מכל מקום.

חוויה המתאימה לכולם

חווית המשתמש מתייחסת לכל גולש באשר הוא, וגם בעלי המוגבלויות נכנסים לקטגוריה זו. לאחרונה חלה חובה על בעלי האתרים להתקין את תוסף הנגישות באתר. תוסף זה מאפשר גם לבעלי המוגבלויות להתמצא באתר. למשל, עיוורי צבעים יכולים לשנות את העיצוב באתר ולקרוא בנוחות רבה יותר, ועבור כבדי הראייה קיים כלי שיכול להקריא להם את הכתוב.

תוכלו לקרוא עוד בנושא בניית אתרים באתר itayverchik.co.il

Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Email
מתנה: קורס בניית אתרי וורדפרס חינמי!

הצטרפו לרשימת תפוצה וקבלו גם:

✅ עדכונים מהבלוג באופן שוטף
✅ טיפים שעובדים בתחום האינטרנט
✅ אפשרויות לשיתופי פעולה מעניינים ומבצעים

איתי ורצ'יק
Picture of Best Sites
Best Sites
קידום עסקים מוצלח - רק בגישה הנכונה - צרו קשר

עקבו אחריי

תן לי לעזור לך ליצור את העסק הדיגיטלי שלך

נתאם מפגש של עד 10 אנשים, שמתקיים כבר בכל שבוע!

✅ ייעוץ ואימון עסקי
✅ טיפים שעובדים בתחום האינטרנט
✅ אפשרויות לשיתופי פעולה מעניינים

השאירו פרטים עכשיו:

איתי ורצ'יק
לשיחה לחצו כאן
וואטסאפ
Best Sites
שלום,
נשמח לשוחח בוואטסאפ.
התקשרו עכשיו 077-9969352